Belevo Sp. z o.o. www.belevo.eu

IATF 16949 w sektorze motoryzacyjnym

IATF 16949 (dawniej ISO/TS 16949) jest specyfikacją techniczną ISO, łączącą wymagania istniejących już, amerykańskich, niemieckich, francuskich i włoskich norm systemów zarządzania w obrębie globalnego przemysłu motoryzacyjnego. Określa ona wymagania jakościowe systemu zarządzania jakością w firmach związanych z motoryzacją.

Norma IATF 16949 została opracowana przez branżową, Międzynarodową Grupę Zadaniową Motoryzacji (IATF), w celu poprawy zarówno jakości w ramach łańcucha dostaw, jak i samego procesu certyfikacji. Grupa ta zrzesza dziewięciu międzynarodowych producentów samochodów: BMW, Chrysler, Daimler, Fiat, Ford Motor, General Motors, PSA Peugeot Citroen, Renault i Volkswagen. Dla wszystkich producentów zrzeszonych w IATF certyfikacja na zgodność z tą specyfikacją jest wymagana od wszystkich dostawców. Ponadto dostawcy ci zostali zobligowani przez jedno z wymagań ISO/TS do postawienia takich wymagań swoim dostawcom, i w rezultacie certyfikacja jest wymagana w całym łańcuchu dostaw, od producenta materiałów (stal, tworzywa sztuczne, farby) do firm montujących duże podzespoły np. przewody.

IATF 16949 może być wdrażane we wszystkich firmach, dostarczających  materiały komponenty, podzespoły i usługi na linie produkcyjne lub montażowe motocykli, samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Dotyczy to nie tylko dostawców pierwszorzędowych, ale wszystkich dostawców różnych szczebli w całym łańcuchu dostaw do motoryzacji.

Sprawdź, w czym możemy Ci pomóc

Rozwiązujemy złożone problemy i wykorzystujemy pojawiające się możliwości, dążąc do osiągania lepszych wyników, które umożliwiają wzrost, optymalizację i ochronę przedsiębiorstw, zarówno dziś, jak i w przyszłości.

formularz kontaktowy
ISO/ts 16949 w przemyśle ISO 16949 w usługach

Dlaczego system ISO/TS 16949?

IATF 16949 dotyczy wszystkich organizacji. Certyfikat IATF 16949, szkolenia IATF 16949, wdrożenie IATF 16949, norma IATF 16949, audyty IATF 16949. Konsultacje IATF 16949 w całym kraju.

ISO/TS 16949 motoryzacja belevo

Dlaczego my

Wdrożenia IATF 16949

Oferujemy usługi w zakresie profesjonalnego doradztwa biznesowego. Posiadamy duże doświadczenie we wspieraniu rozwoju przedsiębiorczości oraz wyspecjalizowaną kadrę ekspertów z różnych branż. Jesteśmy zespołem ludzi o wysokich kwalifikacjach zawodowych, a wszystko co robimy tworzone jest z pasją.

Audyty IATF 16949

Nasi konsultanci wykazują wysoką etykę zawodową odnoszącą się do żelaznej zasady świadczenia usług, że interes klienta jest najważniejszy, obok niego plasuje się zachowanie niezależności opinii oraz bardzo istotny aspek, na który szczególnie zwracamy uwagę, to zachować poufność wszelkich informacji Klienta.

Szkolenia IATF 16949

Bardzo elastycznie podchodzimy do formy współpracy. Często zarządzamy projektami w imieniu i na rzecz klientów, dlatego reprezentujemy ich interesy jako pełnomocnicy systemów, jak również w trakcie audytów certyfikujących. Informacje uzyskiwane w trakcie współpracy są objęte szczególną ochroną.

Media społecznościowe