Belevo Sp. z o.o. www.belevo.eu

FSSC 22000 / ISO 22000

System certyfikacji FSSC (Food Safety System Certification) został utworzony w celu zapewnienia organizacjom branży spożywczej możliwości certyfikacji systemu zarządzania bezpieczeństwem żywności opartego na normach ISO i jednocześnie uznawanego przez Globalną Inicjatywę ds. Bezpieczeństwa Żywności (GFSI – Global Food Safety Initiative).Uznawalność przez GFSI powoduje, że certyfikacja wg FSSC 22000 jest akceptowana na całym świecie przez producentów żywności i sieci handlowe, które często wymagają od swoich dostawców certyfikatów uznawanych przez GFSI. FSSC opiera się na podejściu systemowym do zarządzania bezpieczeństwem żywności, stosując do tego wymagania normy ISO 22000 oraz wymagania Technicznych Standardów ISO lub Specyfikacji Technicznych (PAS – Publicly Available Specifications) dla programów wstępnych. Przedsiębiorstwa, które posiadają certyfikat ISO 22000 i chciałyby certyfikować produkcję na zgodność ze standardem FSSC, muszą jedynie przejść audyt rozszerzający na zgodność z wymaganiami ISO 22002-1 lub ISO 22002-4 – w zależności od zakresu działalności (wcześniej były to odpowiednio PAS 220 i PAS 223). Zakres certyfikacji obejmuje:

Hodowla zwierząt, jaj, miodu oraz hodowla ryb oraz owoców morza ( Kat. A);

Produkcja żywności pochodzenia zwierzęcego (Kat. CI);

Produkcja żywności pochodzenia roślinnego (Kat. CII);

Produkcja żywności mieszanej produkty roślinno-zwierzęce (Kat CIII);

Produktów trwałych w temp. otoczenia (CIV);

Produkcja pasz (Kat. DI);

Produkcja karmy dla zwierząt (Kat. DII)

Catering (Kat E)

Sprzedaż detaliczna/Hurtowa (Kat. FI)

Transport i magazynowanie produktów spożywczych ( Kat. GI i GII)

Produkcja materiałów i opakowań do kontaktu z żywnością (Kat. I).

Produkcja składników funkcjonalnych, gazów technicznych (Kat. K);

Wdrażamy System bezpieczeństwa żywności ISO 22000 oraz FSSC 22000. Analizujemy Zagrożenia i Krytyczne Punkty Kontroli w przedsiębiorstwach. Kompleksowe wdrożenie systemu ISO 22000 dopasowane do Państwa firmy. Nasza metodyka wdrażania systemu FSSC/ISO 22000 to wynik wieloletnich doświadczeń.

Sprawdź, w czym możemy Ci pomóc

Rozwiązujemy złożone problemy i wykorzystujemy pojawiające się możliwości, dążąc do osiągania lepszych wyników, które umożliwiają wzrost, optymalizację i ochronę przedsiębiorstw, zarówno dziś, jak i w przyszłości.

.

formularz kontaktowy
FSSC 22000 dla przemysłu spożywczego ISO 22000 dla łańcucha żywnościowego

Dlaczego system FSSC 22000?

FSSC / ISO 22000 dotyczy wszystkich organizacji branży spożywczej, od rolniczej produkcji pierwotnej, przetwórców i dystrybutorów żywności do producentów opakowań i handlu.

Analiza zagrożeń certyfikacja wdrożenia szkolenia 22000

Dlaczego my

Wdrożenia ISO/FSSC 22000

Oferujemy usługi w zakresie profesjonalnego doradztwa biznesowego. Posiadamy duże doświadczenie we wspieraniu rozwoju przedsiębiorczości oraz wyspecjalizowaną kadrę ekspertów z różnych branż. Jesteśmy zespołem ludzi o wysokich kwalifikacjach zawodowych, a wszystko co robimy tworzone jest z pasją.

Audyty ISO/FSSC 22000

Nasi konsultanci wykazują wysoką etykę zawodową odnoszącą się do żelaznej zasady świadczenia usług, że interes klienta jest najważniejszy, obok niego plasuje się zachowanie niezależności opinii oraz bardzo istotny aspek, na który szczególnie zwracamy uwagę, to zachować poufność wszelkich informacji Klienta.

Szkolenia ISO/FSSC 22000

Bardzo elastycznie podchodzimy do formy współpracy. Często zarządzamy projektami w imieniu i na rzecz klientów, dlatego reprezentujemy ich interesy jako pełnomocnicy systemów, jak również w trakcie audytów certyfikujących. Informacje uzyskiwane w trakcie współpracy są objęte szczególną ochroną.

Media społecznościowe